Podróbki kosmetyków, a ich oryginały

15 czerwca 2022

Dowiedz się jak prawidłowo rozpoznać oryginalne produkty oraz jakie mają znaczenie dla naszych włosów.

Bardzo często spotkamy się z coraz większą ilością sfałszowanych kosmetyków dostępnych w sprzedaży. Skąd mamy pewność, że zakupiony przez nas produkt jest odpowiedni i spełni nasze wymagania? Jaką mamy gwarancję, że nie jest on podróbką? Czym podrobione kosmetyki różnią od oryginalnych i jak wpływają na naszą skórę?

Pielęgnacja ciała i włosów kosmetykami, które nie są zgodne ze stanem faktycznym i ich opisem, może spowodować niepożądane skutki, jak min. pogorszenie struktury włosów oraz ich przesuszenie, a także może powodować wystąpienie niekorzystnych zmian w obrębie skóry głowy. W efekcie wygląd włosów znacznie się pogarsza, a w najgorszym wypadku możemy zaobserwować ich nadmierne wypadanie. Zatem jak rozpoznać produkty, które nie są oryginalne?

Należy przede wszystkim zwracać uwagę na to gdzie i za jaką kwotę kupujemy dany produkt. Przede wszystkim kupujmy produkty wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży danej marki. Kupując profesjonalny kosmetyk fryzjerski w sieci, często nie mamy żadnej pewności, że mamy do czynienia z oryginałem. Ponadto, w sieci cena produktu będzie będzie niższa, ale możemy spodziewać się, że jakość takiego produktu nie spełni naszych oczekiwań. Bardzo kluczowe jest również sprawdzenie składu na etykiecie produktu. W produktach podrabianych, bardzo często jest on niepełny lub może nawet zawierać substancje, które nie powinny się w takim składzie znaleźć. Ważne jest również, by sprawdzić dystrybutora oraz kody seryjne, które ułatwią nam weryfikację oryginalności.

Niestety obecnie wiele salonów fryzjerskich niekoniecznie stawia na dobrą jakość swoich oferowanych produktów, a największą uwagę zwraca na ich cenę, która ma przynieść większy zysk. W takim przypadku pielęgnacja włosów oraz jakość wykonanej usługi może nas rozczarować i nie spełnić naszych oczekiwań. Przy szukaniu salonu fryzjerskiego powinniśmy wybierać sprawdzone miejsca, dzięki którym mamy pewność, że używane produkty są nie tylko oryginalne, ale również są najwyższej jakości. 

Przykładem takiego salonu jest Klinika Włosa. Produkty, których używam, pochodzą od renomowanych marek oraz spełniają wszystkie standardy najwyższej jakości. W tym przypadku mamy pewność, że dana usługa będzie odpowiednio wykonana, a nasze włosy odzyskają świeżość, blask oraz będą znacznie zdrowsze. Odpowiem na wszystkie pytania klientów oraz doradzę, jaką pielęgnację domową stosować, aby uzyskać wymarzony efekt. Regularnie uczestniczę w różnego rodzaju szkoleniach, aby być na bieżąco ze wszystkimi trendami oraz metodami pielęgnacji włosów, by cały czas zwiększać standardy jakości swojej pracy.

Oferuję bardzo szeroką gamę usług, w której dopasuję Ci ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb. Możesz cieszyć się nie tylko zabiegami pielęgnacji naszych włosów, ale także przejść metamorfozę podczas koloryzacji, a także przedłużania włosów. Możesz również skorzystać z pierwiastkowej analizy włosów, wykonywanej przez wykwalifikowanego trychologa.  Badanie to pozwala określić nasz stan zdrowia oraz to, jakich pierwiastków brakuje w naszym organizmie. W naszym salonie stawiamy na kompleksowe dbanie o Twoją urodę: nie tylko na zewnątrz, ale również i od wewnątrz. 

Nasz salon jest autoryzowanym salonem fryzjerskim Kérastase i Olaplex Polska. Są to renomowane marki, które w swoim portfolio posiadają produkty do włosów spełniające normy najwyższej jakości. Stawiam przede wszystkim na jakość oferowanych usług i produktów, zapewniając swoim klientom bezpieczeństwo. Stosuję wyłącznie oryginalne produkty, dzięki czemu masz gwarancję, że nie będziesz mieć żadnych zastrzeżeń co do jakości stosowanych produktów.

Umów się na wizytę i dowiedz się więcej na temat oferowanych usług oraz wykorzystywanych produktów w Klinice Włosa. Powierz swoje włosy w odpowiednie ręce i ciesz się pełnymi blasku włosami.